Blowerdoor test

je měřením průvzdušnosti obálky budov dle ČSN EN ISO 9972. Využívá se především u nízkoenergetických a pasivních budov, kdy se výstupní protokol blowerdoor testu připojuje k dokladové části dotačního programu Nová zelená úsporám (NZÚ) jako jedna z podmínek pro čerpání dotací. Objednejte si Blowerdoor test ještě dnes. Blowerdoor testy provádíme především  v Praze a okolí. Dále také ve Středočeském kraji – Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice. Také Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno,
Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Rakovník, Říčany, Sedlčany, Slaný, Vlašim a Votice. Po dohodě je možné však blowerdoor testy provést v rámci celé České Republiky.

MĚŘENÍ PRŮVZDUŠNOSTI OBÁLKY BUDOV

se provádí dle normy ČSN EN ISO 9972 a dle požadavků programu Nová zelená úsporám. Klientům nabízíme měření blowerdoor ve dvou variantách, respektive metodách.

  • Metoda A blowerdoor ( v době užívání ): tato metoda slouží k měření průvzdušnosti budovy v době jejího používání, tedy po dokončení všech stavebních prací. Na základě této metody dochází ke zpracování finálního protokolu, který se předkládá v rámci programu Nová zelená úsporám. V této fázi již není možné jakkoliv dotěsňovat netěsnosti v budově.
  • Metoda B blowerdoor ( v průběhu výstavby ) : slouží k testování těsnosti obálky budovy v průběhu její výstavby, například jako doklad o řádně provedených stavebních pracích. Předmětem tohoto měření blowerdoor je zjištění vady a nedostatků ve stavebních pracích, které lze v této fázi ještě bez problému odstranit. Obecně tuto metodu doporučujeme provést i s ohledem na to, že v při metodě A, kdy je objekt již hotov, se dají případné vady těžko zpětně odstraňovat.  Tato metoda se provádí ve fázi, kde je hotova parotěsná fólie, omítky, musí být uzavřeny všechny nainstalované otvory a všechny úmyslně existující otvory musí byt utěsněny.

Kontaktujte nás a získejte bližší informace k provádění a cenám blowerdoor testu.

Ceny blowerdoor testů

Služba:Cena bez DPH:
Blowerdoor Metoda A4500,-Kč / test (4000,-Kč při objednání obou testů)
Blowerdoor Metoda B4500,-Kč / test
Detekování netěsností500,-Kč / hodinu
Doprava7,-Kč / km

Pokud Vás zajímá také i měření plynotěsnosti (integrity) prostor jako jsou archívy, servery apod. Využijte našich služeb v podobě door fan testu (dft)